جاذبه های گردشگری کشور آفریقای جنوبی(۴)

جاذبه های گردشگری کشور آفریقای جنوبی(۴)

تالاب و پارک ملی iSimangaliso منطقه KwaZulu-Natal

تا اینجا اگر با ما همراه بوده باشید ۶ جاذبه برتر افریقای جنوبی را معرفی کردیم و اینک به معرفی دو جاذبه دیگر این کشور آفریقایی می پردازیم

۱-  تالاب و پارک ملی iSimangaliso  منطقه KwaZulu-Natal

تالاب و پارک ملی iSimangaliso منطقه KwaZulu-Natal

iSimangaliso «معجزه و شگفتی” نام مناسبی برای این منطقه ثبت شده در میرات جهانی است ، که بزرگترین دهانه رودخانه های آفریقا است .این تالاب در ساحل شمال شرقی کوازولو ناتال واقع شده است و دارای هشت اکوسیستم مختلف است ، از جمله صخره های مرجانی، رودخانه ها،  دریاچه ها، تپه های شنی ساحلی، مرداب و دشت های بی درخت.

جای تعجب نیست،  این منطقه دارای تنوع باور نکردنی از حیات وحش است. بیش از ۵۲۶ گونه از پرندگان ساکن این منطقه اند و همچنین لاک پشت چرمی و لاک پشت دریایی، پلنگ، کرگدن، و بالاترین جمعیت اسب های آبی و تمساح.

این منطقه بیابان های منحصر به فردنیز دارد که به توریست ها فرصتی برای ترکیب یک تجربه سیاحتی اکتشافی در افریقا کلاسیک با تجربه شرایط مدرن گشت و گذار  ساحلی و قایقرانی، ماهیگیری، غواصی را با هم می دهد .

۸ – رودخانه Blyde  – در منطقه مبومالانجا( Mpumalanga )

رودخانه Blyde - در منطقه مبومالانجا( Mpumalanga )

رودخانه زیبا Blyde  کانون طبیعت این منطقه است و به نام Motlatse (رودخانه دره) نیز نامیده می شود. این منطقه محل مناسب جهت سکونت علاقه مندان بین دو منطقه ژوهانسبورگ و پارک ملی کروگر است .

این پارک به دومین منطقه دارای  دره  های عمیق و باریک آفریقای جنوبی و همچنین تنوع غنی از حیات وحش و گیاهان معروف است. با آب و هوای نیمه گرمسیری، آبشارها، رودخانه های درخشان، و صخره هایی با پوششهای گیاهی .

در این منطقه می توانید به تماشای حیات وحش از انواع پستانداران آفریقای جنوبی و  اسب آبی و کروکودیل بپردازید ، بهترین راه برای کشف این پارک دیدنی و جذاب از طریق مسیرهای رانندگی یا با مسیرهای پیاده روی  است. ویو دیدنی منطقه  Rondavels   و قایق سواری در رودخانه از دیگر جاذبه های این منطقه افریقای جنوبی است .

برای اطلاع از شرایط تور آفریقای جنوبی به این صفحه بروید

 

دیدگاهتان را بنویسید