با عناصر فرهنگی مردم برزیل بیشتر آشنا شوید

با عناصر فرهنگی مردم برزیل بیشتر آشنا شوید

برزیل یکی از چند نژادی ترین کشورها در جهان است و در نتیجه فرهنگ متنوع،رنگارنگ و بی نظیری به وجود آمده است که نشان دهنده اختلاف قومی و فرهنگی مردم بومی با اروپایی ها و آفریقایی ها است.

برزیل مانند ظرفی سرشارازملیت های مختلف است که ناشی از استعمار پرتغال،مهاجرت اروپایی ها و برده داری بوده که به فرهنگ پیچیده و جذاب آن منجر شده است.

زبان مردم برزیل پرتغالی است و تنها کشوری در آمریکا لاتین می باشد که به زبان پرتغالی به مکالمه می پردازند.

به طور کلی می توان گفت برزیلی ها نوادگان ۴ گروه از مهاجران هستند: ۱٫ سرخ پوستان آمریکایی، ۲٫ استعمارگران پرتغالی، ۳٫ بردگان آفریقایی و ۴٫ گروه های متنوع مهاجران از اروپا، آسیا و خاورمیانه. بیشتر جمعیت این کشور (۷۴ %) پیرو آیین کاتولیک هستند و سایر جمعیت برزیل پیرو آیین پروتستان، بی دین، آیین روح گرایان، مذاهب سنتی آفریقا، اسلام، بوداگرایی و غیره می باشند.

جغرافیای برزیل

برزیل با مساحتی بالغ بر ۸۵۱۵۷۶۷ کیلومتر مربع در قاره آمریکا جنوبی قرار گرفته است به صورتی که مرکزی وسیعی بین مرکز آمریکا جنوبی تا اقیانوس اطلس را در برگرفته است. کشور برزیل با نام رسمی جمهوری فدراتیو برزیل شناخته می شود و در شرقی ترین قسمت آمریکا لاتین قرار گرفته است. کشور برزیل با کشور آرژانتین، کشور بولیوی، کشور اروگوئه، کشور پاراگوئه، کشور کلمبیا، کشور پرو، کشور گویان، کشور ونزوئلا، کشور گویان فرانسه و کشور سورینام دارای مرزهای مشترک است. برازیلیا مهمترین شهر کشور برزیل است که به عنوان پایتخت این کشور نیز محسوب می شود. کشور برزیل دارای جنگل های استوایی و زمین های کشاورزی وسیعی می باشد، که با وجود نیروی کار و منابع طبیعی گسترده دارای قدرتمند ترین اقتصاد آمریکا لاتین است.

جمعیت برزیل

طبق آخرین داده های سازمان ملل جمعیت برزیل در ۱ فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۱۱۹۳۵۷۵۷ نفر است، تخمین زده می شود جمعیت برزیل تا اواسط سال ۲۰۲۰ میلادی به ۲۱۲۵۵۹۴۱۷ نفر برسد.

برزیلی ها را می توان با منطقه ای که از آن می آیند  شناسایی کرد:

گائوچوس

گائوچوها بومی جنوب برزیل ، تحت تاثیر فرهنگ اروپایی اجداد ایتالیایی ، آلمانی و اروپای شرقی خود هستند. گاوچران ها کابوی های سنتی آمریکای جنوبی هستند. آنها زندگی خود را با اسب ، گوسفند و گاو سر می کنند و به طور معمول لباس های سنتی می پوشند که شامل یک پارچه پنبه ای است که روی شانه می اندازند، شلوارهای دمپا پهن ، یک کمربند و پوتین بلند و بزرگ است.

گائوچوهای برزیلی غذاهای مخصوصی دارند که با شیوه های خاص خود درست می کنند و در زمینه تغذیه علاقه شدیدی به استفاده از گوشت دارند.

پائولیستا

پائولیستا ساکنان ایالت سائوپائولو مهمترین مرکز صنعتی آمریکای لاتین هستند؛از آنجایی که پائولستانوس ها ساکنان شهر سائوپائولو پایتخت صنعتی کشور هستند از اخلاق کاری قویی برخوردارند.

سرتانژیوس ها

بومیان داخلی هستند که به دلیل فرهنگ کابوی و موسیقی کشورشان معروف هستند.

بهاییان

Bahianos اهل باهیا  در شمال شرقی برزیل هستند، در نتیجه بردگان آفریقایی که برای کار در مزارع قند به این منطقه آورده شده اند آنها بسیاری از عقاید و آداب و رسوم آفریقایی را در فرهنگ خود ادغام کرده اند سالوادور پایتخت باهیا و قلب فرهنگ آفریقایی و برزیلی است.

 

آداب و رسوم مردم برزیل

برزیلی ها معمولاً افراد خونگرمی هستند و این در رفتار آنها هنگام برخورد با دیگران کاملا مشخص است.

هنگام صحبت با یک برزیلی ، باید از آنها انتظار جنب وجوش زیاد را داشته باشید.در بین آن ها وقفه و دخالت در هنگام صحبت کردن با شخص دیگر لزوماً بی ادب تلقی نمی شود ، زیرا این امر نشان می دهد که آن ها به آنچه گفته می شود توجه می کنند و درگیرش هستند. به خاطر داشته باشید که برزیلی ها هنگام صحبت با هم از تماس های جسمی زیاد استفاده می کنند همچنین از شما انتظار می رود هنگام صحبت با یک فرد برزیلی ارتباط چشمی خوبی برقرار کنید

خانواده بخش مهمی از فرهنگ برزیل است و بسیاری از شرکتهای کوچک توسط خانواده ها اداره می شوند. ممکن است که شما برای صرف وعده غذایی به خانه شخصی دعوت شوید. اگر اینطور بود، پس معمول است که یک هدیه کوچک با خود ببرید ، مانند شراب یا گل. یا یک روز بعد از میهمانی هدیه ای برای سپاسگذاری فرستاده شود.

با فصل سفرهمراه باشید تا در مقاله های بعدی بخش های فرهنگی بیشتری به شما معرفی کنیم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.