۸تا از بهترین جشنواره های استرالیا که نباید از دست بدهید

۸تا از بهترین جشنواره های استرالیا که نباید از دست بدهید

استرالیا از کشورهای بزرگ دنیاست، پایتخت این کشور شهر کنبرا است استرالیا برای اولین بار در سال ۱۹۰۱ از کشور بریتانیا جدا شد و به صورت مستقل ادامه داد.

استرالیا ششمین کشورپهناور دنیاست و فستیوال ها و رویداد های متنوعی در آن برگزار میشود، این فستیوال ها کاملا ویژه و مختص به خود کشوراست به همین دلیل استرالیا ازدیگر کشورها تمایزدارد و در زمینه های مختلف پذیرای مهاجران و گردشگران است.

در ادامه با ما همراه باشید تا تعدادی از جشنواره های مختلف استرالیا را به شما معرفی کنیم:

فستیوال سیدنی

هرساله در ماه ژانویه، تعداد زیادی از هنرمندان استرالیایی و بین المللی در فستیوال سیدنی (Sydney Festival) شرکت می‌کنندتا هنر خود را در زمینه های موسیقی، تئاتر، رقص و حتی کمدی به صورت زنده به نمایش بگذارند، شرکت در این جشنواره رایگان است و هرسال هزاران گرشگر از سراسر جهان برای شرکت دراین فستیوال به سیدنی می آیند.

جشنواره مجسمه های ساحلی

جشنواره مجسمه ها(Sculptures by the sea) یک رویداد بسیار محبوب در استرالیا است که در آن همه مجسمه سازان مشهور از استرالیا و همچنین  دیگرنقاط جهان گرد هم می آیند و آثار هنری خود رابه نمایش می گذارند. این رویداد معمولاً در آغاز بهار برگزار میشود.

جشن شب سال نو

جشن شب سال نو (New Year’s Eve)استرالیا یکی از باشکوه ترین جشن های سال نو در جهان است و بزرگترین آتش بازی دنیا را دارد؛ معروف‌ترین مکان برای جشن شب سال نو در استرالیا، بندرگاه سیدنی است، به خاطر این جشن بسیاری از گردشگران نزدیک به شروع سال نو به این شهر سفر می کنند؛موسیقی، غذا، نورپردازی‌های خارق‌العاده و آتش بازی عناصر اصلی این جشن جذاب هستند.

فستیوال روز استرالیا

فستیوال روز استرالیا (Australia Day) به یادبود و سالگرد رسیدن اولین ناوگان دریایی به قاره استرالیا جشن گرفته می‌شود. این ناوگان در ۲۶ ژانویه سال ۱۷۸۸ به استرالیا رسیده بود. در این روز مردم به نزدیک‌ترین ساحل و یا پارک محل زندگی خود رفته و تمام روز را به تفریح و شادی می‌پردازند، این روزبا انواع غذا ها،جشن ها،موسیقی و رقص همراه است.گفته شده است اولین کشتی در ساحل سیدنی پهلو گرفت به همین دلیل پل بندرگاه سیدنی و خانه اپرا سیدنی جزو محبوب‌ترین مکان‌ها برای برگزاری این جشن‌ها هستند.

فستیوال هنرهای بین المللی ملبورن

هرساله در شهر ملبورن به مدت ۱۷ روز فستیوال هنرهای بین المللی (Melbourne International Arts Festival)  برگزار می شود. این فستیوال شامل رویدادهای فرهنگی، موسیقی، هنرهای تجسمی، نقاشی و رقص می‌شود و مکان مشخصی ندارد و هرساله در بخش های مختلف شهر برگزار شده و هزاران گردشگر را به این کشور و شهر ملبورن می کشاند.

فستیوال بین‌ المللی و هنری پرت

اولین بار در سال ۱۹۵۳ فستیوال بین‌المللی و هنری پِرت (Perth International Arts Festival) کارخود را در استرالیا شروع کردو به‌عنوان طولانی‌ترین فستیوال بین المللی هنری در استرالیا و بزرگ‌ترین رویداد هنری در استرالیای غربی شناخته شد؛ این فستیوال در ماه فوریه و مارس برگزار می شود؛

این فستیوال همچنین بخش‌های مختلف ازجمله هنرهای تجسمی، هنرهای خیابانی، هنرهای معاصر، موسیقی کلاسیک، رقص، تئاتر و رویدادهای خانواده-محور را در بر می‌گیرد.

فستیوال رویاپردازی

فستیوال رویاپردازی (Dreaming Festival) در شهر وودفورد (Woodford) در ماه ژوئن به مدت ۳روز برگزار می‌شود،شهری که در فاصله ۱ و نیم ساعته از بریزبن قرار گرفته است.

در فستیوال رویاپردازی فرهنگ جوامع بومی و صنایع دستی آن ها به نمایش گذاشته می شود.در این فستیوال انواع صنایع دستی و کارگاه‌های تولید آن‌ها، موسیقی، مسابقات آشپزی، روایت‌های داستانی و رقص و شادی را می توانید ببینید.

جشنواره بالن ها

 جشنواره بالن ها( Balloon Festival) از سال ۱۹۸۶هر ساله در ماه مارس در کشور استرالیا برپا می شود و در مدت پرواز این بالن ها ، مردم لحظاتی شاد را در کنار هم سپری می کنند . در این روز بیش از پنجاه بالن زیبا و رنگارنگ بر فراز ساختمان مجلس سنا در شهر کانبرا به آسمان فرستاده می شود که در بین این بالن ها همیشه یک جفت زنبور عسل در حال رقص ، درخت استوایی ، لاک پشت ، نهنگ و آسیاب بادی وجود دارد.

برای شرکت در توراسترالیا فصل سفر بر روی لینک کلیک کنید:

توراسترالیا

جاذبه های استرالیا

Australia/faslsafar

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.