معرفی غذاهای کیپ تاون – آفریقای جنوبی

معرفی غذاهای کیپ تاون – آفریقای جنوبی

اگر قصد شرکت در تور آفریقای جنوبی و بازدید از این کشور را دارید، کیپ تاون بدون شک یکی از شهرهایی خواهد بود که به راحتی نمی‌توان از آن صرف نظر کرد.
کیپ تاون بهشت خوراکی‌های خوشمزه و متنوع است. گوناگونی فرهنگی مردم از سراسر دنیا باعث شده تا این شهر توریستی آفریقای جنوبی، تبدیل به یک بازار غذاهای بین‌المللی شود.
با ما در ادامۀ مطلب همراه باشید تا با معروف ترین و محبوب‌ ترین خوراکیهای کیپ تاون آشنا شویم.


فیش ‌اند چیپس

یکی از غذاهای کلاسیک بریتانیایی که حالا در کیپ تاون به یک وعدۀ غذایی محبوب تبدیل شده، فیش اند چیپس است. قرار گرفتن این شهر در کنار اقیانوس و دسترسی آسان به انواع ماهی‌های تازه و متنوع باعث شده تا شما بتوانید فیش اند چیپس را از فست فودهای کنار خیابانی و رستورانهای لوکس خریداری کنید.
رستوران کالکی در خلیج کالک و اسنوکیز در خلیج هوت دو تا از معروف ترین جاهاییست که می‌توانید این غذای نه چندان سالم ولی لذیذ را سفارش دهید.


گوشت شکار

کیپ تاون تعداد زیادی رستوران سنتی آفریقایی را در خود جای داده است که در آنها گوشت حیوانات وحشی سرو می‌شود. در حالی که گوشت قسمت عمدۀ رژیم غذایی مردم آفریقای جنوبی را تشکیل می‌دهد، گوشت شکار یک وعدۀ غذایی معمولی روی میز رستوران‌های کیپ تاون نیست. برای امتحان کردن این غذای نه چندان ارزان باید به یک رستوران لوکس سر بزنید و از بین منوی متنوعی از انواع گوشتها، یک غذای لذیذ برای یک شب پرهیجان را انتخاب کنید.


گتسبی

گتسبی را شاید بتوان به معنای واقعی یک “غذای کیپ تاونی” دانست. گتسبی ساندویچ بزرگیست که پیشینۀ آن به دهۀ هفتاد میلادی برمی‌گردد و تنها چند رند قیمت دارد و با گوشت، سیب زمینی سرخ شده و سس پر شده است. باید خیلی گرسنه باشید تا بتوانید به تنهایی از پس یک گتسبی عظیم‌الجسه بر آیید. گتسبی غذایی نیست که در منوی رستوران های لوکس جایی داشته باشد و باید دنبال آن در مرکز شهر و اماکن شلوغ کیپ تاون باشید. گولدن دیش، کازی کورنر و فست فود بونا برای گتسبی خوشمزه‌شان معروفند.


بانی چاو

بانی چاو یک غذای کلاسیک آفریقاییست که از فرهنگ هندی وام گرفته شده است. یک تکه نان توخالی که با گوشت (گاو یا مرغ) و کاری پر شده است و بر خلاف اسمش این خوراکی خوشمزه هیچ ارتباطی با گوشت خرگوش ندارد.
درست مثل گتسبی، تمام کردن یک وعدۀ کامل بانی چاو نیازمند یک کار گروهیست! ممکن است رستورانهای متفاوت روایتهای مختلفی از روش طبخ این غذای هندی-آفریقایی داشته باشند ولی به شما پیشنهاد می‌کنیم که بانی چاو را از فست فودهای ارزان قیمت تهیه کنید.


بوبوتی

بوبوتی غذاییست برآمده از فرهنگ کِیپ-مالای (محله‌ای در کیپ تاون با مهاجرانی از آسیای جنوبی). گوشت چرخ‌کردۀ گاو با روکشی از شیر و تخم مرغ در کنار انواع میوه‌ها و سبزیجات خشک و ادویه‌های معطر طعمی ترش و شیرین را به بوبوتی می‌دهد.
تاریخچۀ بوبوتی به قرن هفدهم میلادی بر می‌گردد، زمانی که برده‌هایی از اندونزی به کیپ تاون آورده شدند و با خود روش طبخ آسیایی را به آفریقای جنوبی رساندند. بوبوتی تقریبا در منوی تمام رستورانهای کیپ تاون پیدا می‌شود و یک وعدۀ مناسب غذایی برای یک شب زمستانی سرد است.


سوشی

شاید سوشی یک غذای سنتی در فرهنگ آفریقای جنوبی نباشد ولی آشپز‌های کیپ تاون سوشی را به بهترین و خوشمزه‌ ترین شکل ممکن سرو می‌کنند. این روزها علاوه بر تمام رستورانهای گران قیمت کیپ تاون، سوشی-رستورانهای متعدد و معروفی نیز در کیپ تاون وجود دارد.
سوشی‌های کیپ تاون شاید دقیقا همان سوشی سنتی ژاپنی نباشد ولی علاوه بر طعم خاص این نوع از سوشی، قیمت نسبتا پایین این غذای دریایی هم یکی از عواملیست که باعث شده سوشیِ آفریقای جنوبی ارزش امتحان کردن را داشته باشد.


بیلتانگ و دِرووِرز

بیلتانگ و درووز را بهتر است در رده‌بندی اسنک‌ها قرار دهیم تا وعده‌های غذایی، یک میان‌وعدۀ مناسب برای مسافرتهای جاده‌ای که از گوشت خشک‌شده و ادویه درست شده است. بیلتانگ از فرآوری و خشک کردن گوشت ساخته می‌شود، در حالی که دروورز اساسا همان سوسیس خشک شده است. بیلتانگ و دروورز اگر چه در نگاه اول کمی عجیب و غریب به نظر می‌آید، ولی تمام گوشت‌خورها عقیده دارند که یک خوراکی اعتیاد آور است. تقریبا در تمام سوپر مارکت‌ها، بارها و رستورانها می‌توانید بیلتانگ و دروورز را با کیفیت‌های متفاوت خریداری کنید.


بِرای

یکی از اولین واژه‌هایی که توریستهای آفریقای جنوبی یاد می‌گیرند، بِرای است. در واقع بِرای همان باربیکیوی کلاسیک است، به روش آفریقای جنوبی. بِرای‌ها معمولا شامل حجم زیادی گوشت هستند و در حیاط‌‌ خلوت اجرا می‌شوند. هیچ محدودیتی برای اینکه چه چیزی را بِرای کنید وجود ندارد ولی عمدتا بوئرزرز، سوسیسهای طعم‌دار محلی، استیک گوشت گاو، گوشت خوک و بره موارد اصلی تشکیل دهندۀ این بزم هستند.
بعضی رستورانها و گروه‌های توریستی، میزبان برگزاری بِرای‌های سنتی در کیپ تاون هستند، علاوه بر این شما می‌توانید در موزیل -که یک باربیکیو پارتی معروف در کیپ تاون است- شرکت کنید، در آنجا میتوانید از یخچال گوشت را انتخاب و روی شعلۀ باربیکیو در اختیار آشپر ماهر قرار بدهید.


دسرهای سنتی

دسرهای شیرین و خوشمزه‌ای که در کیپ‌تاون سرو می‌شود بسیار متنوع است. تارت شیر، پودینگ مالوا و کوک-سیسترهای متنوع هیچ شیرینی‌دوستی را ناراضی به خانه بر نمی‌گرداند. با اینکه که شروع این سبک شیرینی‌پزی از آشپزخانه‌های محلی بود ولی شما در تمام شیرینی‌ فروشی‌ها و منوی اکثر رستورانها می‌توانید این دسرهای خوشمزه را سفارش بدهید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.