جاذبه های گردشگری هند (7)

جاذبه های گردشگری هند (7)

 در قسمت آخر از جاذبه های گردشگری کشور هند نیز به دو مورد دیگر از مکانهای گردشگری زیبای این کشور می پردازیم با ما همراه شوید.

14-قصر Mysore میسور

قصر Mysore میسور

این قصر حاصل یک معماری خوب قدیمی از دوران استعماری هند است؛ این کاخ شاه پسند دارای باغی باشکوه و آراسته است. شما می توانید در کنار خرید از بازار معروف ابریشم و  صندل های چوبی صندل از جاذبه های اصلی با شکوه قصر میسور نیز لذت ببرید. این کاخ به طور کامل در سال 1897 بعد از یک آتش سوزی ویرانگر بازسازی شد، این قصر زیبا دارای سه طبقه با ویژگی های برجسته مانند برجهای مربعی و گنبدی شکل؛ سقف های مزین  و پر زرق و برق، غرفه ازدواج ، شیشه خیره کننده رنگ آمیزی شده و آثار هنری و نمایشی از طلا و جواهر به کار رفته در تزئین ساختمان . یک نمایش پر زرق و برق هر یکشنبه برگزار می شود و در طول تعطیلات کاخ توسط بیش از 90000 چراغ روشن می شود .

15- پرستشگاه ماهابودی، Bodhgaya

پرستشگاه ماهابودی، Bodhgaya

Bodhgaya  در نظر گرفته به عنوان مقدسترین مکان بودایی جهان است، این مکان باعث جذب هزاران نفر از بازدید کنندگان در هر سال است،  نقطه کانونی از این مکان زیارتی بودایی خیره کننده پرستشگاه ماهابودی است  که در آن بودا به روشنگری و فلسفه در ان پرداخته است. ساخته شده در قرن 6 و چندین بار  ترمیم شده است، معبد دارای برج مخروطی هرمی زیبا است و درون مکان مجسمه طلاکاری بزرگ بودا وجود دارد همچنین به دلیل علاقه به درخت انجیر هندی ،این درخت نیز اینجا به وفور یافت میشود .برای اطلاع از برنامه تورهای هند فصل سفر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید