جاذبه های گردشگری هند (5)

جاذبه های گردشگری هند (5)

با ما همراه باشید با بررسی دو مورد جذاب از جاذبه های گردشکری هند

9- سواحل Goa گوا

سواحل Goa گوا

یک منطقه بزرگ در داخل کشور هند مخصوص برای کسانی که به دنبال یک تعطیلات در ساحلی بزرگ هستند واقع شده در خط ساحلی غربی زیبای گوا و مشرف به دریای عرب، این سواحل جدیدا توسط گردشگران خارجی در کشور هند مورد توجه قرار گرفته است. گوا دارای بیش از 60 مایل خط ساحلی زیبا و خانه های ساحلی زیبا است که برخی از آنها زیباترین سواحل جهان اند، برای کسانی که به دنبال آرامش اند ساحل Agonda  انتخاب خوبی است، البته سواحل شیک و مدرن دیگری در این منطقه وجود دارند که شلوغ ترند مثل سواحل : کالانگوت (Calangute) ،سواحل Mandrem، Morjim و Ashwem . Palolem نیز یکی دیگر از گزینه های محبوب در یک محیط زیبا است.

در گوا، یکی از جاذبه های جذاب دیگر پناهگاه حیات وحش  Bhagwan ماهاویر است که مرکز جنگل های انبوه و جانورانی چون: گوزن، میمون، فیل، پلنگ، ببر، و پلنگ سیاه و سفید و همچنین مار کبرای پادشاه مشهور هند و برخی از 200 گونه از پرندگان است .

10 -پارک ملی Periyar و پناهگاه حیات وحش مادورای

پارک ملی Periyar و پناهگاه حیات وحش مادورای

یکی از جاذبه های توریستی محبوب در جنوب هند پارک ملی Periyar و پناهگاه حیات وحش آن است که در اطراف یک دریاچه توسط مهندسین بریتانیا در سال 1895 برای آبیاری و ارائه آب به شهرستان مادورای ساخته شده است. این پارک زیبا تاسیس شده در سال 1934 و مرکز گونه های متعددی از پستانداران،و جمعیت بزرگی از فیل، گراز وحشی، سمور، نوعی میمون و بیش از 20 نوع ببر بنگال است. تماشای پرنده هایی مانند darters، لک لک،  hornbills، و drongos نیز قابل توجه است، وهمچنین بسیاری از گونه های جالب پروانه ها.

بهترین راه برای لذت بردن از مناظر کوهستانی پر زرق و برق پارک اطراف دریاچه و یا پیاده روی به طرف جنگل می باشد. با فصل سفر همراه شوید و از سفر به هند لذت ببرید.

پاسخی بگذارید