جاذبه های گردشگری نروژ (4)

جاذبه های گردشگری نروژ (4)

در این مطلب 3 جاذبه باقی مانده از 9 جاذبه برتر کشور نروژ معرفی خواهند شد پس با ما همراه باشید

7- جاده اقیانوس اطلس

جاده اقیانوس اطلس

جاده اقیانوس اطلس یکی از 18 مسیر گردشگری ملی در نروژ  است که یک اتصال حیاتی برای جزایر کوچک دور افتاده است و همچنین مسیری برای ماهیگیران تفننی، علاقه مندان به غواصی و بازدید کنندگان مناطق نزدیک به دریا . اگر چه تنها پنج مایل طول دارد اما آن را به عنوان یکی از  راه های تماشایی و بزرگراه ساحلی در جهان قرار داده است .

8 – Jotunheimen جوتونهیمن

Jotunheimen جوتونهیمن

بزرگترین منطقه کوه آلپ در فلات بالایی نروژ، منطقه جوتونهیمن با مساحت 1351 مایل مربع و شامل مرتفع ترین کوه اسکاندیناوی است. اینجا مرکز بسیاری از دیدنی های جذاب مثل آبشارها، رودخانه ها، دریاچه ها، یخچالهای طبیعی و حیات وحش مانند جمعیت بزرگ گوزن ها است .

9- Spitzbergen

Spitzbergen

مجمع الجزایر نروژی اسوالبارد واقع در محور جزیره Spitzbergen، واقع شده اند که فقط 810 مایل از قطب شمال فاصله دارد . اگرچه پوشش آن به مساحت 24200 مایل مربع است اما جمعیت آن تنها 3700 نفر است در پنج شهرک، از جمله نیویورک السوند (با جمعیت 70 نفر). اگر چه توسط وایکینگ ها درسال 1194 این منطقه کشف شده است اما بیش از 400 سال بعد توسط فردی هلندی به نام هدایتگر ویلم بارنتز نیز کشف شد در حالی که آن فرد در حال جستجو برای گذرگاه شمال غربی به چین بوده است. اما آنچه اواینجا پیدا کرد نهنگ در ابهای یخی بود. این منطقه قطبی شامل 140 گونه مختلف، از جمله گیاهان کم رشد ، سرخس، خزه و گلسنگ است با این حال حیات وحش، که شامل 30 گونه از پرندگان آبزی،  گوزن شمالی، روباه قطبی … و چند هزار خرس های قطبی نیز است. برای اطلاع از برنامه تورهای نروژ فصل سفر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید