جاذبه های گردشگری مراکش (1)

جاذبه های گردشگری مراکش (1)

اینبار می خواهیم 12 جاذبه برتر یک کشور آفریقایی یعنی مراکش را با هم بررسی کنیم پس با ما همراه باشید

1- شهر مدینه

شهر مدینه

شهر مدینه مراکش یک شهر پرجنب و جوش و شلوغ به حساب می اید برای اکثر گردشگرانی که به این شهر می ایند . شهری قدیمی است بااز میدان بزرگی به نام Djemma EL-FNA که به نظر می رسد، نیمی از مردم شهر در طول شبانه روز در ان رفت و امد دارند و این میدان با غرفه های فروشگاهی، نوازندگان سنتی، جز محل های اصلی شهر است .

هنگامی که در شهر مدینه مراکش پیاده روی می کنید یک زندگی محلی و رنگارنگ و پر سر و صدا همراه تعداد زیادی مغازه  و دست فروش که به صورت فشرده در کنار هم قرار گرفته اند روبرو میشوید ، این شهر دارای کوچه های پرپیچ و خم و محله های قدیمی زیادی است

2 – مسجد حسن دوم

مسجد حسن دوم

ساختمان تاریخی شهر کازابلانکا، مسجد حسن دوم است که نماد بزرگ نه تنها این شهر بلکه کشور مراکش است. این مسجد مدرن ساخت آن  در سال 1993 به پایان رسیده است .جزئیات دکوراسیون هر سانتی متر از مکان بسیار بالاست و 10000 صنعتگر و معماران برای تکمیل آن به کار گرفته شده اند. قطعه سنگ های مرمر پیچیده و حک شده، موزاییک های پر زرق و برق و کاشی هایی با جزئیات معماری سنتی اسلامی از جمله هنرهای به کار رفته در ان است این مسجد در عصر معاصر نیز از ان استفاده میشود. برای اطلاع از برنامه تور مراکش فصل سفر کلیک کنید.

 

پاسخی بگذارید