جاذبه های گردشگری سوئد (4)

جاذبه های گردشگری سوئد (4)

تا اینجا اگر با ما همراه بوده باشید ۶ جاذبه برتر کشور سوئد را معرفی کردیم و اینک به معرفی دو جاذبه دیگر این کشور اروپایی می پردازیم

7- کانال GOTA

کانال GOTA

به عنوان بزرگ ترین شاهکار  مهندسی سوئد ذکر شده است، برای ساختن این آبراه از اوایل قرن 19 به ظول 190 کیلومتر فعالیتها آغاز شده است . این کانال در حال حاضر یکی از جاذبه های توریستی برتر کشور سوئد است و دیدگاه منحصر به فردی از منطقه مرکزی سوئد را می دهد .علاوه بر این این کانال با اتصال به دریاچه واترن و کانال Trollhätte، آن را به شکل بخشی از پیوند آبی از استکهلم در شمال شرق به گوتنبرگ در جنوب غربی تبدیل کرده است. از ویژگی های بارز  این کانال 47 پل و 58 قفل امتداد کانال از Sjötorp در دریاچه وانرن به سودرشوپینگ در دریای بالتیک است.

8- کلیسای Kiruna در لاپلند

کلیسای Kiruna در لاپلند

این کلیسا در مرکزی گرینلند در قسمت شمالی سوئد است. این شهر هم مرز نروژ و فنلاند نیز است. خورشید اینجا از اواسط ماه مه تا اواسط ژوئیه قابل مشاهده است. شهر  در زمانی شروع به توسعه کرده  که استخراج از معادن سنگ آهن آن آغاز شده در حدود سال 1900. باور نکردنی است  به خاطر نشست ناشی از استخراج معادن، کل شهر به آرامی از شمال غربی به پای کوه Luossavaara نقل مکان کرده است. اولین هتل یخی تا به حال در جهان ساخته شده در 17 کیلومتری  Jukkasjärvi  و درخارج از شهرساخته شده است. بلندترین کوه سوئد، در 90 کیلومتری Kebnekaise    و در طرف غرب قرار گرفته است. و در 95 کیلومتری شمال غربی پارک ملی ابیسکو  قرار دارد که در آن خط راه آهن لاپلند از غرب به ساحل Narvik در مرز نروژ در حال اجرا است. برای اطلاع از برنامه های تور سوئد به این صفحه بروید.

پاسخی بگذارید