جاذبه های گردشگری کشور کنیا (5)

جاذبه های گردشگری کشور کنیا (5)

در قسمتهای قبل به معرفی 8 جاذبه گردشگری و توریستی کشور کنیا پرداختیم ، و اینک ادامه این مطلب را با ما همراه باشید

9- شهر مومباسا

شهر مومباسا

مومباسا دومین شهر کنیا و بزرگترین بندر کنیا است،  یک جاذبه توریستی چند فرهنگی است.فرهنگها و معماری ها و غذاهای بریتانیایی، پرتغالی، عربی، هندی و  آسیایی در شهر ملموس است. مومباسا در واقع توسط گذرگاه ها و پل ها به قسمت اصلی کشور وصل میشود . صخره های مرجانی حاشیه ساحل به وسعت 480 کیلومتر شرایط را جهت غواصی فوق العاده کرده است، به خصوص درپارک ملی دریایی و اطراف جزیره  Wasini  . تماشای دلفین و ماهیگیری در اعماق دریا نیز  جز کارهای محبوب در این محل است.

علاقمندان به تاریخ نیز می توانند به بررسی مکان  Fort Jesus  که مربوط به قرن 16 میلادی است بپردازند و همچنین از کوچه های تنگ در بافت قدیمی شهر ، خانه باستان سواحیلی، بازارها، و مغازه های سوغات لذت ببرید. ساحل شمال مومباسا با جاذبه های از جمله attractions including Mombasa، سینما، ورزشگاه ها، و  رستوران ها ی قدیمی و یک مرکز ساحلی دیدنی خواهد بود.

10 – Malindi

Malindi

Malindi در شمال ساحل مومباسا در  کنیا واقع شده است، که بیشتر تفرج گاه محبوب اروپایی ها است . غذاهای متنوع فرهنگهای مختلف و انجام ورزشهای انفرادی و شخصی نیز در این منطقه رواج دارد ، در واقع برخلاف خود شهر که بافت تاریخی دارد این قسمت مدرنیته است و محلی است برای توریسم ها که در ساحل آفتاب بگیرند ،غواصی کنند ، ورزش کنند و از تماشای صخره های مرجانی لذت ببرند. اما قسمت های تاریخی نیز این منطقه دارد از جمله مسجد جامع، دو مقبره ستون از قرن 14، و کلیسای سنت فرانسیس خاویر که یکی از قدیمی ترین کلیساهای شرق آفریقا است در پرتگاه واسکو د گاما صلیب  که یکی از قدیمی ترین آثار تاریخی ایستاده در آفریقا است وجود دارد. در خانه سابق یک تاجر هندی، موزه Malindi است که به عنوان یک مرکز اطلاعات است.

یکی دیگر از جاذبه های توریستی Falconry of Kenya است که یک مرکز توانبخشی برای پرندگان بیمار و مجروح است. در 30 کیلومتری شمال شرقی به Malindi از Marafa  مجموعه ای از مجسمه های سنگی و ماسه ای است  که توسط باد و باران ایجاد شده اند .  با تور کینا فصل سفر همراه شوید

دیدگاهتان را بنویسید