جاذبه های گردشگری کشور کنیا (2)

جاذبه های گردشگری کشور کنیا (2)

اگر از قسمت اول جاذبه های گردشگری کشور کنیا با ما همراه بوده باشید ، همان طور که گفتم قرار است 12 جاذبه برتر این کشور را بررسی کنیم ، اینک به ادامه جاذبه ها می پردازیم .

3- پارک ملیTSAVO

پارک ملیTSAVO

بزرگترین پارک کنیا، TSAVO است، در دو قطعه ، TSAVO غرب و TSAVO شرق. این پارک ها با هم چهار درصد از مساحت کل کشور را تشکیل می دهند و شامل رودخانه ها، آبشارها، دشت، تپه های آتشفشانی، فلات گدازه سنگ ، و تنوع قابل توجه از حیات وحش است.

TSAVO شرق معروف برای رؤیت گله فیل و استحمام در گرد و غبار قرمز است . برخلاف قسمتی از این منطقه که سرسبز است قسمت دیگرش آتشفشانی و دارای صخره های بزرگ گدازه است .

TSAVO غرب مرطوب تر و توپوگرافیکی بیشتر دارد و با برخی از مناظر زیبا و متنوع تر است. نکات برجسته در اینجا چشمه Mzima  که یک سری از چشمه های طبیعی با جمعیت زیادی از اسب آبی و کروکودیل هستند،دهانه  Chaimu ، یک نقطه عالی برای دور بینی پرندگان شکاری، و  پناهگاه کرگدن Ngulia   از جمله این مناطق جذاب اند .

یکی دیگر از نکات مهم این منطقه این است که به دلیل متراکم نبودن پوشش جنگلی ، قابلیت تماشای حیات وحش بیشتر است و در نتیجه جذابیت خاص خود را دارد

4-  منطقه ملی سامبورو

 منطقه ملی سامبورو

این منطقه در شمال کنیا واقع شده است و جز ذخایر ملی محسوب میشود ، و همچنین مشهور به چشمه بوفالوها است ، دلیل این نام جمعیت زیاد این گونه در این منطقه است ، حیات وحش در این منطقه بستگی به شرایط آب و هوایی و میزان بارش ها دارد در فصول خشک بیشتر گورخر افریقایی به چشم می خورد . شترمرغ سومالی و gerenuks، بز کوهی نیز از جمله حیوانات این منطقه هستند ، مردمان قدیمی نیز در این منطقه زندگی می کنند که آوازها و اداب و رسومهای خاص خود را دارند . فصل سفر برگذار کننده تور کنیا و تانزانیا می باشد

دیدگاهتان را بنویسید