جاذبه های گردشگری کشور کنیا (1)

جاذبه های گردشگری کشور کنیا (1)

قرار است به بررسی 12 جاذبه برتر گردشگری کشور آفریقایی کنیا بپردازیم ، پس با ما همراه باشید

1- پارک ملی مارا ( ماسایی ) :

پارک ملی مارا ( ماسایی )

این پارک را یکی از ذخایر حیات وحش جهان می دانند ، این پارک در مرز با کشور تانزانیا قرار گرفته است و یکجورایی پل ارتباطی حیات وحش دو کشور است ، از جمله موارد جالب حضور مردمان بومی است که در این منطقه به چراندن و پرورش حیوانات با اداب و رسوم بومی خود مشغولند که به ماسایی معروف اند، بیشترین حیوانی که در این منطقه به چشم می خورد گورخر است ، البته در کنار رودخانه کروکودیل و اسب آبی نیز زیستی مخفیانه دارند ، به علاوه در این منطقه شیر ، یوزپلنگ و پلنگ نیز زیست می کنند ، از نظر شرایط آب و هوا این منطقه آرام و ملایم است ، محل مناسب جهت سکونت برای بازدیدکنندگان شهر Narok  است .

2- پارک ملی Amboseli

پارک ملی Amboseli

در این پارک شما منظره زیبای قله کوه کلیمانجارو بزرگترین کوه آفریقا را مشاهده خواهید کرد ، نام این منطقه به معنی گرد و غبار شور است که اشاره ای به خشک بودن این منطقه دارد ، این پارک یکی از محبوترین پارکها از نظر توریسم ها است

پارک ملی Amboseli یکی از بهترین مکان ها در آفریقا برای نمایش گله های بزرگ فیل از نزدیک. دیگر حیات وحش شامل گربه سانان بزرگ مانند شیر و یوزپلنگ و همچنین زرافه، impala، گاو کوهی افریقایی، کل آبدوست، غزال، و بیش از 600 گونه از پرندگان است. دوستداران طبیعت می توانند پنج زیستگاه مختلف در اینجا اعم از خشک ، دریاچه  Amboseli، تالاب ها با چشمه های گوگرد، ساوانا، و جنگل های اکتشافی را ببینند.  مردم محلی ماسایی نیز در منطقه ای در اطراف پارک زندگی می کنند . محل  Loitokitok منطقه دره ریفت برای سکونت گردشگران در این منطقه مناسب است. با در فصل سفر در تور کنیا همراه باشید.

پاسخی بگذارید