با ما همراه باشید با راهنمای سفر به قطب شمال

در ابتدا این نکته را بگویم که دو تا قطب داریم ، قطب شمال و قطب جنوب ، اما این راهنمای سفر در مورد قطب شمال است ، قطب شمال مخصوص یک کشور نیست و کشورهای زیادی در اداره و یا بخشی از سرزمینهای آن سهم دارند ، این کشورها عبارتند از : روسیه ، نروژ ، سوئد ، فنلاند ،ایسلند ، گرینلند ،آمریکا ( آلاسکا ) و کانادا

این راهنمای سفر را برای بخش روسی قطب می نویسم :

در سال های اخیر انقلابی فوری و ناگهانی در گردشگری مناطق قطبی در روسیه شده است. پیش از این منطقه قطبی روسیه تقریبا به طور انحصاری توسط دیگر کشورهای خارجی بازدید می شد، اما این روزها گردشگران روسی در حال نشان دادن علاقه رو به رشد خود به این منطقه شمالی روسیه اند . منطقه روسیه بزرگترین منطقه در قطب شمال است و سرشار از جاذبه های توریستی است: وسعت گسترده ای از نواحی قطبی و جنگل تندرا، با فراوانی از حیات وحش؛ جزایر بیابانی قطبی و زمین های نیمه بیابانی؛ کوه های بی حد و حصر، دریاچه ها، رودخانه ها باعث ارائه فرصت های تفریحی می شود؛ همچنین بالاترین تنوع قومی در قطب شمال، از جمله اقوام بومی، و آثار تاریخی و بناهای تاریخی در این منطقه قرار گرفته است.

حیوانات قطبی شامل :خرس های قطبی، روباه قطبی، نهنگ گرینلند،وال  narwhals، نهنگ belukha، شیرماهی اقیانوس اطلس، seals حلقه دار، seals ریشو، و seals  گرینلند ، حدود یک میلیون گوزن وحشی، و حدود 1000 گونه گیاهان است.

کشتی سواری ، قایقرانی، تورهای ماهیگیری و شکار، قایق سواری، اسکی، تور پیاده روی از دیگر جاذبه های این منطقه اند .

یکی از محبوب ترین فعالیتها در قطب شمال سوار شدن در یک کشتی یخ شکن هسته ای و سفر به  مناطق قطبی و حتی  اقیانوس منجمد شمالی است.

بزرگترین بندر قطب شمال مورمانسک است که دارای هتل و موزه های متعدد و آثار تاریخی است، در حالی که رشته کوه های اطراف آن یعنی Khibins و Lovozero شرایطی ایده آل برای کوهنوردی، پیاده روی، اسکی، دوچرخه سواری در کوهستان، sledding سورتمه ، و ورزش های دیگر است

موزه دریای شمال در آرخانگلسک نیز ارزش بازدید را دارد .

پارک ملی Yugyd ویرجینیا واقع شده  در کوه های شمال اورال جمهوری کومی نیز دارای فراوانی حیات وحش شامل برخی از 180 گونه پرنده و 20 گونه از ماهی، همراه با پستانداران از جمله خرگوش کوهی، سنجاب پرنده، گوزن شمالی، سمور، گوزن شمالی، گرگ، روباه است.

گردشگران همچنین می توانند “پارک ملی قطبی روسیه” که در سال 2009 تاسیس شده است را بازدید کنند که جاذبه های اصلی آن  شیرماهی در جزیره Apollonov ، خانه های چوبی  Eira مربوط به سال 1881 در بل جزیره،خلیج  Tikhaya که مرکز مجمع الجزایر بوده است در زمان شوروی سابق، بهشت ​​پرنده در Rubini، و یک باغ از حوزه های سنگی در جزیره قهرمان دیدن کنند .

شما را به دیدن زیباییهای قطب شمال دعوت می کنیم ، با ما در فصل سفر همراه باشید.

آلاسکا
آلاسکا
پارک ملی Yugyd
پارک ملی Yugyd
آرخانگلسک
آرخانگلسک
آلاسکا
آلاسکا
ایسلند
ایسلند
گرینلند
گرینلند
فنلاند
فنلاند