قصد سفر به کشور باستانی یونان را دارید ، نگران نباشید با مطالعه راهنمای سفر این کشور یکسری اطلاعات خلاصه و مفید که ضروری این سفر هستند را بدست آورید با متن زیر ما را همراهی کنید

یونان یک کشور شناخته شده در جهان به خاطر زیبایی های طبیعی و تاریخ شگفت انگیز آن است. مکانهای باستانی، جزایر منحصر به فرد، شهرهایی با ساختمان های سفید رنگ شسته شده،  آب و هوای خوب، یونان را به مقصد نخست توریستی در اروپا تبدیل کرده است. در طول سال به ویژه در ماه های تابستان، مسافران در تمام سنین در تورهای بزرگ به شهرهای ساحلی و سواحل و اماکن تاریخی و ویرانه های باستانی یونان می ایند.

کسانی که علاقه مند به ویرانه های باستانی و اماکن تاریخی اند یکی از مقاصد سفرشان به احتمال زیاد  کشور یونانخواهد بود . از جاذبه های اصلی تاریخی در یونان مکان باستانی آکروپلیس آتن است ، مکان فرقه دلفی، صخره خانه صومعه Meteora ، و مکانهای قدیمی المپیا تنها برخی از  جاذبه های اصلی و توریستی باستان شناسی یونان اند.

عاشقان زیبایی های طبیعی و گشت و گذار نیز معمولا در یونان یکی از انتخاب هایشان سفر با کشتی به برخی از جزایر محبوب مانند : سانتورینی، کرت، کورفو و میکونوس است ، جیزه میکونوس یکی از جزایر شناخته شده  برای سال های متمادی است که توجه جمعیت جوان را به خود جذب کرده است. سواحل آبی و درخشان دریای مدیترانه را نیز نباید در سفر به یونان فراموش کرد مانند سواحل دلربا و جذاب شبه جزیره پلوپونز در جنوب آتن، یکی دیگر از نقطه های بزرگ و مرکزی توریستی شهر قرنتس است که دارای تئاتر Epidauros باستانی است.

مسافران به یونان علاوه بر دیدن مکانهای اصلی توریستی باید مناطق شمال یونان را نیز در نظر بگیرند. هر چند که به طور کلی نسبت به مقصدهای جنوبی مورد توجه  کمتر است و اماکن دیدنی آن نیز کمتر است ،نقطه اصلی در شمال یونان شهر تسالونیکی (Salonica) است که خود دارای تعداد زیادی از شهرهای کوچک ساحلی است در این منطقه کوه های خوبی جهت ورزش کوه نوردی وجود دارد ، همچنین روستاهای ساحلی نیز جذابیت خاص خود را دارند .

 

آتن
آتن
تسالونیکی
تسالونیکی